0 Yılı Aşkın
Tecrübe
Biz Kimiz

Prensibimiz
Uçtan uca çözüm

Delta Vana ve Otomasyon, Delta VN Grup çatısında faaliyet gösteren bir şirkettir. 

Mühendis ve iş insanı Cem Şanlımeşhur tarafından 2006 yılında endüstriyel vana sektöründe temelleri atılan Delta VN Grup, bugün tedarikten danışmanlığa kadar geniş bir yelpazede ve farklı sektörlerde Türk ekonomisine katkı sağlayan bir grup şirket yapısında faaliyetlerini yürütmektedir. 

Delta Vana ve Otomasyon, Delta Vana adıyla mühendis ve iş insanı Cem Şanlımeşhur’un ilk girişimi olarak 2006 yılında kurulmuştur. Endüstriyel vana sektöründe faaliyetlerine başlayan şirket, uçtan uca çözüm prensibiyle danışmanlık, tedarik, servis, bakım ve denetim istemleri sunarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 

2006 yılında Flowserve firması bünyesinde bulunan Atomac ve Durco markaları ve Belven markalarının Türkiye distribütörlüğü, 2008 yılında Flowserve Kontrol Vanaları (Valtek, Kammer, Naf, Sereg, Logix markaları), yine Flowserve bünyesinde bulunan Worcester, Norbro ve PMV markaları, 2009 yılında Curtiss Wright firması bünyesindeki Farris Engineering markası, 2011 yılında ZWICK ile yine Flowserve firması bünyesindeki Argus, Limitorque ve 2012 yılında CDC, Groth markalarını bünyesine katmıştır. Temsilcilik portföyünü geliştirme çalışmalarına devam eden Delta Vana ve Otomasyon 2016 yılında IMI-Remosa, Z&J markalarıyla ve 2017 yılında Honeywell’in Proses Ölçüm ve Kontrol istemleri bölümüyle distribütörlük anlaşmaları yapmıştır. 2021 yılında seviye ölçümü konusunda uzman Levelstate firması ve 2022’de Hindistan merkezli GIC ile distribütörlük anlaşması imzalayarak, kendi alanında Türkiye’nin en geniş ürün portföyüne sahip firması olmuştur. Yine 2022 yılında, yeniden markalaşma süreci kapsamında Delta Vana, faaliyet alanını kapsayacak şekilde adını Delta Vana ve Otomasyon olarak değiştirmiştir.

Kendi alanlarında dünyanın en güçlü markalarını, Türk sanayisinin söz sahibi isimleriyle buluşturan Delta Vana ve Otomasyon; profesyonel mühendis kadrosu ve uzman bakım ekibi ile Tuzla’da bulunan 800 metrekare kapalı alana sahip merkezinde, ara parça imalatları yapmaya olanak sunan makine parkı ve son teknoloji ürünü test makineleri ile tüm çalışmalarını yürütmektedir.